1. Aprunājies ar radiem

Pajautā tuvākajiem radiem, vai viņi nevar palīdzēt, piemēram, ar bezprocentu aizdevumu. Iespējams, vecāki vai vecvecāki ir gatavi daļu no pirmās iemaksas uzdāvināt.

2. Papildus darbs

Nepieciešamo summu izdosies sakrāt ātrāk, ja atradīsi papildu ienākumu avotu –  virsstundas, ārštata projektus, kuros darbu vari veikt no mājām, vai darbu nedēļas nogalēs.

3. Pārskati izdevumus

Samazini izdevumus lietām, bez kurām kādu laiku vari iztikt: pusdienas ņem līdzi no mājām, atsakies no ceļošanas, sporta zāles apmeklējumu aizstāj ar sportošanu mājās vai brīvā dabā. Pārskati transporta izdevumus. Atturies no naudas izdošanas par lietām, kas nav patiešām nepieciešamas. Izvairies arī no ātro kredītu, kredītlīniju un pārtēriņu (overdraftu) izmantošanas.  Apdomā, vai pirkums ir vairāk vērts nekā nākotnes mājoklis?

4. Izmanto krājkontu

Uzkrātos līdzekļus no ikdienā izmantojamā maksājumu konta pārliec krājkontā, kur par tiem saņemsi peļņas procentus.

5. Izmanto norēķinu kartes ar naudas atmaksas programmu

Ikdienas norēķiniem izvēlies maksājumu karti, kas par veiktajiem pirkumiem atgriež noteiktu procentu (cashback) vai aprēķina peļņas procentu konta atlikumam.

6. Padzīvo pie vecākiem vai īrē lētāku dzīvesvietu

Īre veido  līdz pat 2/3 no mūsu ikmēneša izdevumiem. Pārvākties uz kādu laiku atpakaļ pie vecākiem var būt ļoti labs veids, kā ātri uzkrāt ievērojamu naudas summu. Apdomā arī iespēju padzīvot mazākā (lētākā) īrējamā īpašumā.

7. Pārdod īpašumu

Ja tavā rīcībā ir jau ir kāds īpašuma, tā pārdošana var palīdzēt piepildīt loloto sapni par savu mājokli.

8. Izmanto valsts atbalsta programmas

Pārliecinies, vai esi informēts par Latvijā pieejamajām valsts vai pašvaldību atbalsta programmām mājokļa iegādei. Piemēram, Altum mājokļa garantijas programma palīdz iegūt īpašumu jaunajiem profesionāļiem un ģimenēm, kurās ir vismaz viens nepilngadīgs bērns.

9. Sarīko izpārdošanu

Pārdod lietas, kas nav vajadzīgas un kuras neizmanto jau gadiem. Krāmu tirdziņi, Facebook interešu grupas  un interneta vietnes kā ss.com un eBay.com ir lieliski piemērotas šim mērķim.