Kas ir refinansēšana jeb pārkreditēšana?

Aizdevuma refinansēšana ir kredītsaistību noformēšana pie jauna aizdevēja, ar tā piedāvātajiem nosacījumiem. Tās mērķis ir iegūt izdevīgākus aizdevuma noteikumus, ilgtermiņā samazinot kopējās aizdevuma izmaksas.

Kādos gadījumos aizdevuma refinansēšana ir pareizā izvēle?

Visbiežāk lēmums refinansēt mājokļa kredītu tiek pieņemts, ja cits aizdevējs var piedāvāt izdevīgākus kredītsaistību noteikumus. Šis lēmums var būt pamatots, taču noteikti jāaprēķina potenciālais ieguvums. Refinansēšana ir maksas pakalpojums – pārliecinies, ka iegūsi vairāk, nekā samaksāsi.

Ir arī citas situācijas, ar kurām saskaroties, pareizā izvēla būtu refinansēt darījumu.  Visbiežāk tās attiecas uz  mazākiem aizdevumiem – ātrajiem un patēriņa kredītiem, līzingiem. Piemēram, ja esi paņēmis vairākus aizdevumus pie dažādiem aizdevējiem, un vēlies visas saistības apvienot pie viena aizdevēja.

Refinansēšana noteikti ir pareizā izvēle, ja radušās nesaprašanās ar esošo aizdevēju – tas nepamatoti vēlas grozīt līguma noteiktumus, paaugstināt likmi vai pieprasa neadekvāti augstu komisijas maksu par līguma nosacījumu mainīšanu.

Ņem vērā, ka aizdevumu refinansējot, process būs ļoti līdzīgs jauna aizdevuma saņemšanai. Tātad, tiks ņemta vērā tava kredītvēsture un ienākumi. Atceries, ka lēmumam par aizdevuma refinansēšanu jābūt pārdomātam. Sākumā ieteicams mēģināt rast kopsaucēju ar jau esošo aizdevēju, lai izvairītos no papildu izmaksām.