Klienti ir ļoti dažādi, to maksātspēja un budžeta plānošanas ieradumi atšķiras. Kādam ir lielāki uzkrājumi, citam raizes sagādā mājokļa aizdevuma noformēšanas izmaksas. Tādēļ, iespēja pielāgot nosacījumus ir loģisks risinājums klientiem, kas ir gatavi maksāt vairāk, lai pēc tam ikmēneša maksājumos summa būtu mazāka, vai tieši otrādi – vēlas samaksāt mazāk sākumā un šo summu segt laika gaitā.

Direct Mortgage Capital piedāvājums pielāgot aizdevuma nosacījumus (angliski buy-up/buy down) ir jaunums tirgū. Lūk, skaidrojam, kā tas darbojas.

Kas ir Buy-up?

Vienkāršiem vārdiem sakot, tā ir iespēja samazināt kredīta noformēšanas izmaksas, nedaudz palielinot procentu likmi. Kredīta noformēšanas izmaksas iespējams samazināt līdz pat 0%. Šī pieeja finansiāli izdevīga būs tad, ja mājokļa aizdevumu spēsi atmaksāt īsā laika periodā. Buy-up vari izmantot arī tad, ja grūtības sagādā aizdevuma noformēšana – sākotnējais uzkrājums nav pietiekams, lai segtu visas izmaksas, taču nedaudz lielāks ikmēneša maksājums nebūs problēma.

Kas ir Buy-down?

Buy-down, tieši pretēji, ir procentu likmes samazināšana uz noformēšanas izmaksu rēķina. Palielinot kredīta noformēšanas izmaksas, aizņēmējs var saņemt zemāku procentu likmi un maksāt zemākus ikmēneša maksājumus. Šis būs izdevīgi, ja tavā rīcībā ir lielāki uzkrājumi un vēlis ietaupīt ilgtermiņā.