TOP 6 Iemesli, Kāpēc Sadarboties ar Nekustamā Īpašuma Aģentu 

Ietaupīt naudu ir gan patīkami, gan gudri. Mājokļa pirkuma gadījumā, kur tā vai citādi jārēķinās ar lieliem izdevumiem, kurš gan negribētu ietaupīt, visu darot pats? Taču vairums ekspertu jums ieteiks strādāt ar nekustamo īpašumu aģentu. Šeit minēsim 6 galvenos iemeslus, kāpēc to vajadzētu darīt.


1. Ātrāks rezultāts

Pieredzējis aģents daudz ātrāk atradīs jūsu vēlmēm un finansiālajai situācijai atbilstošu mājokli, jo labi orientējas tirgus piedāvājumā. Jūs ietaupīsiet daudz laika un pūļu.

2. Cenas atbilstība

Vairums aģentu var noteikt īpašuma tirgus vērtību, tikai paskatoties uz īpašumu vien, vai pat pēc adreses un īsa apraksta. Pirmkārt, tā ir pašu un kolēģu gadiem uzkrātā pieredze, bet otrkārt, aģentūrām pieejamas datu bāzes ar salīdzinošajām cenām, kur redzams, kādi īpašumi attiecīgajā namā, rajonā vai apvidū pēdējā laikā pārdoti un par kādām summām. Profesionālā pieredze ļauj viņiem ātri novērtēt jūsu izvēlētā mājokļa stāvokli, novietojuma vispārējo pievilcību un citus cenu ietekmējošos faktorus. Arī pārrunās par cenu ar pārdevēju nekustamo īpašumu aģents var palīdzēt panākt, lai prasītā summa tiktu samazināta.

Tipiska situācija – pašrocīgi tirgojot īpašumu, kas būvēts vai aprīkots savām vajadzībām, pārdevējs grib atgūt 100% tajā ieguldīto naudu, turklāt vēl labi nopelnīt. Taču prasītā cena nav samērojama ar mājokļa pašreizējo tirgus vērtību, it īpaši, ja plānojums, dizains un aprīkojums ir novecojuši, īpašums prasa ieguldījumus vai neatrodas pievilcīgā vietā. Ja īpašuma pārdevējs, kas noteicis situācijai neatbilstošu cenu, nav gatavs no tās atkāpties, profesionālim ir tirgus analīzes un faktu arsenāls, kas pārdevējam var likt mainīt savu nostāju.

3. Drošāks darījums

Īpašuma dokumentācijas pārbaude ir īpaši svarīga, pērkot mājokli, kas nav jaunajā projektā, bet būvēts pirms gadiem un, visticamāk, mainījis īpašniekus. Zemesgrāmatā redzams, cik bieži īpašums mainījis īpašniekus, vai pārdevējs ir arī īpašnieks, un vai īpašums nav apgrūtināts. Bieži īpašumos ir veiktas pārbūves, taču tie nav nodoti ekspluatācijā, līdz ar to inventarizācijas lietas neatbilst reālajai situācijai. Mēdz gadīties, ka dažādu īpašumu reģistru dati nesakrīt. Šādos gadījumos darījums var krietni aizkavēties, jo problēmu novēršana prasa laiku.

Vēlies tikt pie jauna mājokļa un nepieciešams aizdevuma piedāvājums? Varbūt Tev vienkārši ir jautājumi un vēlies saņemt profesionālu padomu? Spied zemāk un saņem sev nepieciešamo! 🙂
 

4. Pirkuma līgums

To var sagatavot jurists vai notārs, taču arī nekustamā īpašuma aģenti var palīdzēt ar līguma sastādīšanu. Varbūt vēlaties līgumā ietvert nosacījumus par īpašuma uzlabojumiem vai noteiktu problēmu novēršanu pirms īpašumtiesību pārejas? Aģents var sastādīt sarakstu un pirms līguma slēgšanas pārbaudīt, vai nosacījumi izpildīti.

5. Nekādu nepatīkamu pārsteigumu

Profesionālis var palīdzēt jums izvairīties arī no nepatīkamiem pēdējā brīža pārsteigumiem, jo pēc pieredzes zina, kādas problēmas mēdz atgadīties. Piemēram, pārdevēja laulātais draugs nav devis piekrišanu pārdošanai, aizdevējs kavējas ar kredīta izsniegšanu, vai pilnvarai beidzies derīguma termiņš. Aģentu pieredze ļauj jau iepriekš paredzēt iespējamos klupšanas akmeņus un laikus parūpēties par to novēršanu.

6. Ētikas kodekss

Visbeidzot, nekustamo īpašumu profesionāļu goda lieta ir ētikas kodekss, kas nozīmē, ka maksa par darījumu netiek ņemta divreiz. Ja jūsu izvēlētais īpašums būs no attiecīgās aģentūras vai to sadarbības partneru piedāvājumiem, vai arī aģentam par darījumu maksās pārdevējs, aģents no jums samaksu neņems.