Šī brīža situācija ir satricinājusi ikvienu no mums.  Cilvēkiem ir daudz jautājumu, bet ne uz visiem ir atbildes. Tāpēc Movin, domājot par pozitīvāku nākotni, apkopoja dažus jautājumus saistībā ar iespēju iegūt hipotekāro kredītu.

 

Vai Movin pieņem hipotekāro kredītu pieteikumus?

Jā, arī šajā laikā mēs turpinām palīdzēt ikvienam, kas vēlētos saņemt hipotekāro kredītu.
 

Vai es varu pieteikties kredītam no mājām?

Jā – Movin hipotekāro kredītu platforma ļauj tev veikt vairumu darbību, kas saistītas ar jauna mājokļa iegādi, neizejot no mājām. Tev ir iespēja aizpildīt pieteikumu, lai saņemtu hipotekārā kredīta aizdevuma piedāvājumus, kā arī saņemt Movin konsultantu konsultāciju uz tev šobrīd aktuāliem jautājumiem pa tālruni vai e-pastu. Piedāvājam tev arī iespēju pārbaudīt savu kredītspēju, ja īpašumu vēl neesi atradis. Mūsu “Noderīgo Resursu” sadaļā atradīsiet informatīvus rakstus par mājokļa iegādes procesu un kredītiem, saites uz tirgus pārskatiem, kā arī izmaksu kalkulatorus, kas var palīdzēt lēmumu pieņemšanā.Mūsu nekustamo īpašumu pakalpojumi ietver noskatīto īpašumu objektīvu salīdzinājumu un cenas atbilstības novērtējumu.

Vai bankas joprojām strādā?

Jā, un mēs turpinām strādāt ar mūsu sadarbības partneru bankām. Tāpat kā citur, arī banku darbinieki lielākoties strādā no mājām. Tas procesu var nedaudz palēnināt, taču aktīvi tiek meklēti veidi, lai saziņa un klientu apkalpošana šajā situācijā neciestu. Mūsu pieredze liecina, ka atsevišķas izmaiņas klientu apkalpošanas procesā pat uzlabo līdzšinējo klientu apkalpošanas kvalitāti.

Vai īpašumi, joprojām, tiek tirgoti?

Kopumā, jā. Protams, lēmumu par to, vai pārdot vai nē, pieņem konkrētie pārdevēji, taču nepastāv nekādu šo darbību ierobežojumu vīrusa dēļ, izņemot tos, kas saistīti ar distances ievērošanas prasību dažādās iestādēs.

Kas notiks, ja kredīta maksātājam šīs krīzes rezultātā vairs nebūs ienākumu?

Izskatot kredīta pieteikumu, aizdevējs meklē atbildi uz diviem jautājumiem:
Vai aizņēmējs spēs atmaksāt hipotekāro kredītu? Vai aizņēmējs būs motivēts to atmaksāt?
Ienākumiem jābūt ne tikai atbilstošiem noteiktām prasībām (proti, pietiekamiem, lai veiktu kredīta maksājumus un nodrošinātu savas un ģimenes pamatvajadzības), bet tiem jābūt arī stabiliem. Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, kreditētājs izvērtē tirgus pieprasījumu pēc tavas profesijas un kopējo nozares stabilitāti šobrīd un paredzamā nākotnē. Ja tavā karjerā bijuši pārtraukumi, kreditors lūgs tevi tos izskaidrot, lai mēģinātu saprast, vai šādas situācijas var atkārtoties. Savukārt, lai izprastu tavu motivāciju un vēlmi  atmaksāt hipotekāro kredītu, kreditors iepazīsies ar tavu kredītvēsturi. Ja pagātnē būs kavēti maksājumi, arī par šādiem gadījumiem tiks prasīts skaidrojums.

Vai man pieteikties hipotekārajam kredītam šajā Covid-19 distancēšanās perioda laikā?

Iespējams! Apdomā iepriekšējos jautājumus un pieņem lēmumu. Vari aprunāties ar mūsu speciālistu vai aizpildīt kredīta pieteikumu. Ar sākotnējo kredīta apstiprinājumu zināsi, cik vari aizņemties, un ar šīm zināšanām būs vieglāk meklēt jauno mājokli. Mēs priecāsimies būt tev noderīgi šajā procesā, un lielāko daļu darba palīdzēsim veikt, tev paliekot drošībā savās mājās.